Ο Παναγιώτης Καλαϊτζάκης συνεχίζει τις τρομερές του εμφανίσεις στη Λιθουανία, με τον Έλληνα παίκτη να είναι απίθανος στο δεύτερο ημίχρονο της εκτός έδρας αναμέτρησης της Lietkabelis κόντρα στη Juventus -συμβάλλοντας τα μάλα για την επίτευξη ακόμα μιας νίκης της ομάδας του!

Συγκεκριμένα, ο πρώην αθλητής του Άρη πέτυχε τους 14 από τους 16 πόντους του μετά την ανάπαυλα, όντας εξαιρετικά εύστοχος από μακρινή απόσταση, τελειώνοντας το παιχνίδι με 4-6 τρίποντα!
Την ίδια στιγμή, γέμισε τη στατιστική του υπηρεσία με 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα (αλλά και 3 λάθη) σε 25 λεπτά παρουσίας, με τον ίδιο να είναι ο 2ος σκόρερ, ο 4ος ριμπάουντερ αλλά και ο 2ος δημιουργός των νικητών -που έφτασαν τις 11 επιτυχίες σε 16 ματς στην LKL.

Μάλιστα, αξίζει να αναφερθεί και το γεγονός πως το σκορ ήταν ιδιαίτερα κλειστό αναφορικά με τη διακύμανσή του στο πρώτο μέρος (42-40), με τους γηπεδούχους να είναι αυτοί που ήλεγχαν τα νήματα του ρυθμού φτάνοντας ακόμα και στο +9 στα μέσα του δεύτερου δεκαλέπτου (36-27).
Ωστόσο, η Lietkabelis έτρεξε ένα ασταμάτητο 33-52 σερί μετά το break και κατάφερε να πανηγυρίσει με μπροστάρη τον Καλαϊτζάκη ένα ικανό διπλό.

Τα δεκάλεπτα: 19-20, 42-40, 54-64, 75-92