Φινάλε και επίσημα στη Β’ Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων, με τους Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης (1ος όμιλος), Ολυμπιακό Βόλου (2ος όμιλος), Άμιλλα Τρίπολης (3ος όμιλος), Ανδρογέα (4ος όμιλος) και Κρόνο Αγίου Δημητρίου (5ος όμιλος) να είναι οι ομάδες που άρπαξαν τα μοναδικά εισιτήρια από κάθε ένα γκρουπ για την τελική φάση της διοργάνωσης.

Εκεί περιμένουν ήδη οι Παναθηναϊκός ως πρωταθλητής ΕΣΚΑ, οι Εσπερίδες Καλλιθέας ως πρωταθλήτριες ΕΣΚΑΝΑ αλλά και ο Παναθλητικός ως πρωταθλητής ΕΚΑΣΘ.

Αναλυτικά:

Α΄ Όμιλος (Αλεξανδρούπολη)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Κυριακή 15/5

Ξέρξης Ν. Ρόδων-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 33-67

Ηρακλής Κοζάνης-Πιερικός Αρχέλαος 55-27

Αναλυτικά τα φύλλα αγώνα:

Ξέρξης Ν. Ρόδων-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 33-67

Διαιτητές: Νέδογλου-Κατσουρίδης
Δεκάλεπτα: 8-20, 20-37, 27-46, 33-67

Ξέρξης Ν. Ρόδων (Κιακιλίδης): Ταλέα 6, Κολοκυθά 6, Χατζηλιδου 13, Κιακιλιδου Σ., Χαδαλη, Καραμπατάκη 2, Καμπλιέ 5, Κιακιλιδου Στ. 1
Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης (Γιαβρίδης): Χονδρού 13(1), Χιδεκίδου, Τσελιπιώτη 13(1), Καράμπελα 2, Οζεν 15(1), Βραχιόλογλου 8, Καραβούζη 2, Χρηστίδη 8(2), Πασναγιδου 4, Καραφυλλίδη 2.

Ηρακλής Κοζάνης-Πιερικός Αρχέλαος 55-27

Διαιτητές: Νέδογλου-Καντζουρίδης
Δεκάλεπτα: 14-8, 29-15, 48-21, 55-27

Ηρακλής Κοζάνης (Τοπάλης): Καρατζούλια, Παπαζήση 7, Ζιντζιόβα 8, Σταμκοπούλου, Μελά 2, Γκούμα 6, Καρατάτσιου 4, Παρασκευά 7, Αντωνοπούλου 6, Μαυρίδου, Μυλωνά, Τοπάλη 15
Πιερικός Αρχέλαος (Ζουγκουρίδου): Στράτου 5, Γελαστοπούλου 2, Σιμενίδου, Ζαμάνη, Πιπερίδου 2, Γιβανοπούλου, Κιολέογλου 13(1), Σωπιάδου, Τσακίρη, Σφήκα, Παντζιαλά, Σισμανίδου 5

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των προηγούμενων αγωνιστικών:

Παρασκευή 13/5

Ξέρξης Ν. Ρόδων-Ηρακλής Κοζάνης 27-71

Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Πιερικός Αρχέλαος 56-30

Σάββατο 14/5

Πιερικός Αρχέλαος-Ξέρξης Ν. Ρόδων 69-35

Ηρακλής Κοζάνης-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 31-42

 

Β’ Όμιλος (Χαλκίδα, Γήπ. Βασιλικού)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Κυριακή 15/5

ΑΕ Έξω Παναγίτσας-Αίολος Μυτ. 39-32

Ολυμπιακός Β.-Νικόπολη Πρ. 44-39

Αναλυτικά τα φύλλα αγώνα:

ΑΕ Έξω Παναγίτσας-Αίολος Μυτ. 39-32

Διαιτητές: Σπυρλιδάκης-Γαραντζιώτης
Δεκάλεπτα: 12-9, 21-13, 32-22, 39-32

ΑΕΕΠ Χαλκίδας (Σπυροπούλου): Δούκα, Ρωμανού, Μουργιά 9, Χουλιαρά Αικ., Ανδρούτσου, Φραντζέσκου, Σαμαντά 8, Μήτρογλου, Ροποτού 10, Μουρατίδη 6, Μαδαρού 2, Χουλιαρά Δ. 4
Αίολος Μυτιλήνης ( Γιαννίκος): Ισμιρλιάν, Αργυρού Α, Τιτίκη 4, Γιαννίκου 8 (2), Συνοδινού 5, Καραβατάκη 7 (1), Λιαδάκη, Ντούνια, Χατζηχρυσάφη 2, Αργυρού Ε. 6

Ολυμπιακός Β.-Νικόπολη Πρ. 44-39

Διαιτητές; Σπυρλιδάκης-Γαραντζιώτης
Δεκάλεπτα: 11-10, 18-20, 27-32, 44-39

Ολυμπιακός Βόλου (Παπαθανασίου-Δέρβος): Ράπτη 6, Πολύζου Α., Δραγατζίκη, Κωστοπούλου, Νιφόρου, Σιουμουρέκη 25 (4), Λογοδότη 2, Καραστάθη 3, Κοτοπούλη 2, Δαλιάμαγκα, Φούτρα , Πολύζου Κ. 6
Νικόπολη Πρέβεζας (Αντύπας-Σταμάτη): Μπάμπη 10, Ρεμέντζα, Λιάλιου 11 (1), Κωστή 9 (1), Σουλιώτη 4, Ντάτσα-Μαστρογιάννη, Γκοράτσα, Παππά 5, Μπάκα, Φλώρα-Καχριμάνη, Μικρούλη, Τούση.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των προηγούμενων αγωνιστικών:

Παρασκευή 13/5

ΑΟ Έξω Παναγίτσας-Νικόπολη Πρ. 37-55

Αίολος Μυτιλήνης-Ολυμπιακός Βόλου 25-61

Σάββατο 14/5

Ολυμπιακός Β.-ΑΟ Έξω Παναγίτσας 52-31

Νικόπολη Πρ.-Αίολος Μυτ. 58-27

 

Γ’ Όμιλος (Τρίπολη)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Κυριακή 15 Μαϊου

Άμιλλα 2000-Βούρειος 63-47

Προμηθέας 2014-Ερμιονίδα 49-24

Αναλυτικά τα φύλλα αγώνα:

Άμιλλα 2000-Βούρειος 63-47

Διαιτητές: Ρίζος-Τσούβαλης
Δεκάλεπτα 20-14, 12-8, 17-13, 14-12

Άμιλλα (Τσουκαλάς): Μάγκλαρη 2, Αρχοντάκου, Στιβακτάκη, Μίχαλου 5(1), Πολυχρονοπούλου, Ι. Μάγκλαρη 17(3), Κοκκώνη, Παναγιωτοπούλου 17, Βυτόγιαννη, Κοράκη 5, Παπαζαφειροπούλου 12(1), Κωνσταντινέα 5
Βούρειος: Πρέλια 8(2), Βαβακά 2, Χαβιάρα 4, Τσιμπουκα 4, Πολυχρόνη, Πατάπη 8, Αμέντα 2, Πατεράκη, Τακτικού, Σ. Πατεράκη 3, Οικονόμου 16(4)

Προμηθέας 2014-Ερμιονίδα 49-24

Διαιτητές: Ρίζος-Τσούβαλης
Δεκάλεπτα 9-4, 12-0, 10-10, 18-10

Προμηθέας (Νάκης): Στεφανάτου 9(3), Αθανασοπούλου 2, Παπαδοπούλου 4, Αναστασοπούλου 2, Κατέβα 1, Σαρρή 10, Κατσαντώνη 7(1), Γιαννακοπούλου 6, Οινομοπούλου, Λιάπη 8
Ερμιονίδα: Πραχαλία 2, Τσέλα, Ζώτος 4, Κοτσώνη 4, Κωνσταντίνου 4, Σάββα 2, Κρητικού 8, Ηλία, Ζαβαλάρη

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των προηγούμενων αγωνιστικών:

Παρασκευή 13 Μαϊου

Άμιλλα Τρίπολης-Ερμιονίδα 84-28

Βούρειος-Προμηθέας 2014 45-88

Σάββατο 14 Μαϊου

Προμηθέας 2014-Άμιλλα 2000 59-70

Ερμιονίδα-Βούρειος 26-57

 

Δ’ Όμιλος (Ηράκλειο, Λίντο)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Κυριακή 15/5

Άνδρος-Ηρακλής 2000 Κω 35-49

Αναλυτικά τα φύλλα αγώνα:

Άνδρος-Ηρακλής 2000 Κω 35-49

Διαιτητές: Πετράκης Γεώργ.-Τσαϊρίδης
Δεκάλεπτα: 17-7, 25-29, 28-39, 35-49

Α.Ο. Άνδρου (Μουστάκας): Λεμπέση Π., Πέτσα 20(2), Λεμπέση Κ. 5(1), Εσάι, Νασοπούλου, Χέλμη 3, Φυρίου, Σπυρόπουλου, Λανέ 7(1), Ζαχαρώδη, Κουμένη, Φούντα
Ηρακλής 2000 (Γιασεμής): Τσίτση, Σακελλαρίου Α., Ντόστι 1, Σακελλαρίου Μ. 8, Διακομανώλη, Διακαντώνη 2, Κασιώτη, Τσολερίδη 4, Αγρέλλη 18, Καραναστάση 16, Φάσκο

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των προηγούμενων αγωνιστικών:

Παρασκευή 13/5

Άνδρος-Ανδρογέας 22-81

 

Ε’ Όμιλος (Αθήνα, Μελίσσια)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Άρης-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 62-69

Αναλυτικά τα φύλλα αγώνα:

Άρης-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 62-69

Διαιτητές: Νάστος-Μπακετέα
Δεκάλεπτα: 15-12, 33-34, 42-58, 61-69

Άρης (Τσαμπούρη): Τσαχτσίρα 12, Βαλαβάνη 8, Καλογήρου 12, Γιαντάη 1, Ρίμπα, Τόλιου 16, Βλάχου 11, Καλαβά, Σακκοράφα, Μαστροδημήτρη, Καραγιαννίδου 2, Τριανταφύλλου
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Ανδρεοπούλου): Κατσούλη 4, Σεγούρα 21, Τσιρογιώργη, Ανδρέου 3, Κατσούλη Δ. 19, Κατσούλη Ε. 3, Καλλιπολίτη, Παπακώστα 8, Δελημήτρου 1, Ζαφείρη 7, Πολυχρονοπούλου 3, Μούκα

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των προηγούμενων αγωνιστικών:

Παρασκευή 13/5

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ιάσων Κολωνού 50-39

Σάββατο 14/5

Ιάσων Κολωνού-Άρης 50-46