Έπειτα από ένα μήνα και πλέον η Κυριακή (23/1) έχει φουλ αγωνιστική δράση, με τη Β’ και τη Γ’ Εθνική να επιστρέφουν, μαζί με την Α1 και την Α2 Γυναικών. Το πρόγραμμα της ημέρας περιλαμβάνει βέβαια και δύο αγώνες της Basket League, με τον Κολοσσό να υποδέχεται στις 17:00 τον Ολυμπιακό και το Λαύριο να αντιμετωπίζει στις 20:00 το Περιστέρι.

Στη Β’ Εθνική οι αγώνες που ξεχωρίζουν είναι το Έσπερος Καλλιθέας – Πανελευσινιακός στον 1ο όμιλο, το ΝΕ Μεγαρίδας – ΑΟΚ Χανιά στο 2ο, το Έσπερος Λαμίας – Ίκαροι Τρικάλων και το Ερμής Σχηματαρίου – Δόξα Λευκάδας στον 3ο.

Στη Γ’ Εθνική τα φώτα πέφτουν στο ντέρμπι κορυφής του ομίλου μεταξύ του ΑΟ Μυκόνου και της Πεύκης, δεν είναι όμως το μόνο ενδιαφέρον ματς της ημέρας. Στον 1ο όμιλο ο Αίολος Αγυιάς υποδέχεται τον Εργοτέλη, στο 2ο η Δάφνη φιλοξενεί τον Ίκαρο Καλλιθέας και ο Μίλωνας δοκιμάζεται στο Κορωπί, ενώ στον 4ο συγκρούονται ο Αλμυρός και ο ΑΟ Τρίκαλα.

Αναλυτικά οι 72 αγώνες της ημέρας (23/1):

BASKET LEAGUE
13η αγωνιστική

Καλλιθέας 17:00 Κολοσσός – Ολυμπιακός
Λαυρίου 20:00 Λαύριο – Περιστέρι

Β’ ΕΘΝΙΚΗ

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
12η αγωνιστική

Κορίνθου 12:30 ΚΑΟ Κορίνθου – Φανάρια Νάξου
Ληξουρίου 13:30 ΝΕΟΛ – Αχαγιά 82
Έσπερου 17:00 Έσπερος Καλλιθέας – Πανελευσινιακός
Ν. Πεντέλης 17:00 Πεντέλη – ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ.
Ραφήνας 17:00 Αργοναύτης – Παπάγος

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
12η αγωνιστική

ΝΕΜ BC Arena 16:00 ΝΕ Μεγαρίδας – ΑΟΚ Χανιά
1ο Μάνδρας 17:00 Μανδραϊκός – Ηλυσιακός
Σ. Μπεφόν 17:00 Παλαιό Φάληρο – ΕΦΑΟΖ
Στ. Βενέτης (κ.θ.) 17:00 Αιγάλεω – Κρόνος Αγίου Δημητρίου
Μ. Λοΐζος 19:00 Άρης Νίκαιας – ΚΑΟ Μελισσίων

3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
12η αγωνιστική

Χαλκιοπούλειο 17:00 Έσπερος Λαμίας – Ίκαροι Τρικάλων
Κατσιμήδου 17:00 Αίολος Τρικάλων – Πρωτέας Γρεβενών
ΕΑΚ Βόλου 17:00 Ολυμπιακός-Βόλου – ΑΓΣ Ιωαννίνων
Ν. Ιωνίας 17:00 Νίκη Βόλου – Μελίκη
Σχηματαρίου 17:00 Ερμής Σχηματαρίου – Δόξα Λευκάδας
Καρδίτσας (Π) 17:00 Αναγέννηση Καρδίτσας – Τιτάνες Παλαμά

4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
13η αγωνιστική

Κομοτηνής 15:00 ΓΑΣ Κομοτηνή – Ερμής Λαγκαδά
Φ. Αμοιρίδης 17:00 Λεύκιππος Ξάνθης – ΧΑΝΘ
Γέφυρας 17:00 Γέφυρα – ΜΕΝΤ
Σερρών 17:00 Πανσερραϊκός – Μαχητές Πειραματικό Πεύκων
Ευκαρπίας 17:00 Ευκαρπία – Αρετσού Καλαμαριάς
Ν. Μουδανιών 17:00 ΚΑΟΧ – Μακεδονικός

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
9η αγωνιστική

Π. Αλεξιώτισσας 13:00 Αίολος Αγυιάς – Εργοτέλης
Παναχαϊκής (κ.θ.) 14:00 Παναχαϊκή – Διαγόρας Ρόδου
Τέντα 17:00 Καλαμάτα – ΑΣΣ Αμαλιάδας
Αιγίου 17:00 Ήφαιστος Αχιλλέας – Δίων Κυπαρισσίας
Τρίπολης 17:00 ΣΔΥ Τρίπολης – Γλαύκος

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
9η αγωνιστική

Μυτιλήνης 15:00 Παπάδος Γέρας – Τελεθριακός
Διώνης 15:00 Πικέρμι – ΦΟ Βροντάδου
Χίου 16:00 ΒΑΟΛ Χίου – Πορφύρας
Γ. Παπασιδέρης 17:00 Κορωπί – Μίλωνας
Μιχ. Μουρούτσος 17:00 Δάφνη – Ίκαρος Καλλιθέας

3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
11η αγωνιστική

Παν. Χανιώτη 14:00 ΑΟ Μυκόνου – Πεύκη
Γ. Γαλανόπουλος 17:00 Ποσειδώνας Λουτρακίου – Πέρα
Ν. Πέρκιζας 17:00 ΑΟΚ Χαλάνδρι – Ερμιονίδα
Κοντόπευκου 17:00 ΚΑΠ – Ελευθερία Μοσχάτου
Κω 18:00 ΑΕ Δικαίου – Νίκη Αμαρουσίου

4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
9η αγωνιστική

Αγριάς 17:00 Αγριά – ΓΣ Σοφάδων
Αερογέφυρας 17:00 ΓΕ Αγρινίου – Αμπελώνας
Ι. Πατάκης Νίκ. 17:00 Νίκαια 2012 – Σπάρτακος Ιωαννίνων
Αλμυρού 17:00 Αλμυρός – ΑΟ Τρίκαλα
Καναλακίου 17:00 ΑΕ Καναλακίου – Αναγέννηση Λαμίας

5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
9η αγωνιστική

Ανατόλια 17:00 Ανατόλια – ΑΟΚ Βέροιας
Έλλη Μυστακίδου 17:00 Ίκαροι Γιαννιτσών – Καστοριά
Αριδαίας 17:00 Αριδαία – Ναύαρχος Βότσης
Φλώρινας 17:00 Αριστοτέλης – Γαλάζιοι

6ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
9η αγωνιστική

Ξάνθης 17:00 Αρίονας Ξάνθης – ΚΑΟΔ
Λ. Παπαδόπουλος 17:00 Σταυρούπολη – Ασπίδα Ξάνθης
Αμπελοκήπων 17:00 Ελπίδα Αμπελοκήπων – ΒΑΟ
Ιωνίας 17:00 Ιωνικός Ιωνίας – Απόλλωνας Καλαμαριάς
Πολυγύρου 17:00 Γαλάτιστα – Ζέφυρος

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
9η αγωνιστική

Έσπερου 12:30 Εσπερίδες – ΠΑΣ Γιάννινα
Αγ. Δημητρίου (Π) 16:45 Δάφνη Αγίου Δημητρίου – Ελευθερία Μοσχάτου

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
9η αγωνιστική

3ο Ανω Λιοσίων 13:00 Εύνικος – Αιγέας Χίου
Α. Βαρίκας 15:00 Πανιώνιος – Άμιλλα 2000
Β’ Ηλιούπολης 15:00 Ηλιούπολη – Θησέας
Καμινίων 15:00 Ατρόμητος – Άρις Καλαμάτας
Άργους 17:00 Δαναοί Άργους – Φοίνικας Πειραιά

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
11η αγωνιστική

ΔΑΠΠΟΣ 13:00 Σαντορίνη – Αθηναϊκός
Αγ. Δημητρίου (Ν) 13:00 Κρόνος Αγίου Δημητρίου – ΑΕΚ Περιστερίου
Ζωγράφου 14:00 ΕΦΑΟΖ – Ιπποκράτης Κω
Υμηττού 15:00 Αμύντας – Αγία Παρασκευή
Μελισσίων 17:00 ΚΑΟ Μελισσίων – Πρωτέας Βούλας

3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
9η αγωνιστική

Ν. Ρυσίου 12:00 Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Πιερικός Αρχέλαος
Κοζάνης 13:00 Λασσάνης – Αργοναύτες Αγρινίου
Εκπ. Φρυγανιώτη 14:00 Φρυγανιώτης – Απόλλωνας Πτολεμαΐδας

4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
11η αγωνιστική

Σερρών 12:00 Πανσερραϊκός – Απόλλωνας Καλαμαριάς
Χρ. Χριστοδούλου 13:00 Ασπίδα 2001 – Πάνθηρες Καβάλας
Επταπυργίου 14:00 Παναθλητικός – Πυλαία
Ηλ. Τριανταφυλλίδης 14:45 Πανόραμα – Άρης