Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής ξεκινάει με την αναμέτρηση του αήττητου ΝΕΟΛ απέναντι στον Ηλυσιακό, ενώ μεγάλο παιχνίδι αναμένεται στην Κόρινθο, όπου ο ΚAOK υποδέχεται το Κορωπί. Από εκεί και πέρα, η Αχαγιά επιστρέφει στη δράση όντας το απόλυτο φαβορί απέναντι στους Δρομείς, ενώ η Κηφισιά υποδέχεται την Ερμιονίδα, μετά την βαριά ήττα από τον ΝΕΟΛ. Τέλος, Χαλάνδρι και Παναχαϊκή θα υποδεχθούν Ακράτα και ΑΟΠΦ, αντίστοιχα.

Χθες, ο Άρης Νίκαιας έδωσε συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα επικρατώντας του Γλαύκου με 76-66.Οι Νικαιώτες είχαν το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και μοιράζοντας το… βάρος στην επίθεση επικράτησαν των Πατρινών διατηρώντας ανέπαφη την έδρα τους.

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής

Άρης Νίκαιας-Γλαύκος 76-66

13.00 Ηλυσιακός-Νέο Ληξούρι

17.00 ΚΑΟ Κορίνθου-Κορωπί 

17.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Ερμιόνη 

17.00 Αχαγιά 82-ΣΔΥ Τρίπολης

17.00 Παναχαϊκή-Π. Φάληρο

17.00 Χαλάνδρι-Ακράτα 

Η βαθμολογία (σε  3 ματς):

1.Νέο Ληξούριο 6 3-0
2.Κορωπί 6 3-0
3.Άρης Νίκαιας 6 2-1*
4.Γλαύκος 6 2-2
5.ΚΑΟ Κορίνθου 5 2-1 
6.Ηλυσιακός 5 2-1
7.ΑΟΠ Φαλήρου 4 2-0*
8.ΑΕΝΚ 4 1-2
9.Χαλάνδρι 4 1-2
10.ΑΟ Ερμιόνης 4 1-2
11.Ακράτα 3 0-3 
12.Παναχαϊκή 3 0-3
13.Τρίπολη 3 0-3
14. Αχαγιά ’82 2 1-0**

*ένας αγώνας λιγότερο

**δύο αγώνες λιγότερο 

Το πρόγραμμα του 2ου ομίλου ανοίγει στη Θήβα, όπου ο τοπικός Άρης θα υποδεχθεί τον ΑΠΑΣ Νάξου, ενώ μεγάλο παιχνίδι αναμένεται να γίνει στην Νέα Φιλαδέλφεια, μεταξύ ΦΕΑ και Ερμή Σχηματαρίου. Ακόμη, ο Κρόνος φιλοδοξεί να κάνει το 4/4 αντιμετωπίζοντας τον Αίαντα Αυλίδας, ενώ μεγάλο ντέρμπι αναμένεται στα Χανιά με τον ΑΟΚ να υποδέχεται τον Μίλωνα.Τέλος, η ΧΒΑ θέλει να επιστρέψει στις νίκες κόντρα στον πολύ δυνατό ΕΦΑΟΖ, ενώ ο Αργοναύτης βρίσκεται στην Χίο, όπου θα αντιμετωπίσει τον ΒΑΟΛ.

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής:

12.30 Άρης Θήβας-ΑΠΑΣ Τα Φανάρια Νάξου

16.00 Βούρειος ΑΟΛ Χίου-Αργοναύτης Τριγλίας

17.00 ΑΕ Πέρα-Ένωση Ιλίου 

17.00 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Ερμής Σχηματαρίου 

17.00 ΑΚ Χαλκίδας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 

17:00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αίαντας Αυλίδας 

17.00 ΑΟΚ Χανιά-Μίλων 

Η βαθμολογία (σε 3 ματς):

1.Κρόνος Αγ. Δημητρίου 6 3-0
2.Αργοναύτης Τριγλίας 6 3-0
3.Χαλκίδα 5 2-1
4.Μίλων 5 2-1
5.1-2 ΕΦΑΟΖ 5 2-1
6.Ένωση Ιλίου 5 2-1
7.Ερμής Σχηματαρίου 5 2-1
8.Άρης Θήβας 4 1-2
9.Τα Φανάρια 5 2-1
10.ΑΟΚ Χανιά 4 1-2
11.ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 4 1-2
12.Πέρα 3 0-3
13.Βούρειος ΑΟΛ Χίου 3 0-3
14. Αίαντας Αυλίδας 3 0-3

 

Πηγή φωτογραφίας: ΑΠΑΣ “Τα Φαναρια” Νάξου