Ανοίγει η αυλαία στο δεύτερο μισό του 4ου, 5ου και 6ου ομίλου, οι οποίοι υπάγονται στον Βορρά και έτσι θα εκτυλιχθεί σήμερα η 10η αγωνιστική.

Από τον 4ο όμιλο ξεχωρίζει η δοκιμασία του Σπάρτακου Ιωαννίνων (9-0), ο οποίος θα δώσει μάχη με τον σκληροτράχηλο Αλμυρό εκτός έδρας (8-1).

Στον 5ο όμιλο, Καστοριά και ΔΕΚΑ θα τα δώσουν όλα για τη νίκη, με τις πιθανότητες να είναι μοιρασμένες, ενώ ο πρωτοπόρος Ναύαρχος Βότσης έχει δύσκολη αποστολή στην έδρα του Αριστοτέλη Φλώρινας.

Η Σταυρούπολη κινεί τα νήματα στη βαθμολογία του 6ου ομίλου και υποδέχεται τον Αρίωνα Ξάνθης, ενώ ο ΚΑΟΔ καλείται να ξεπεράσει το εμπόδιο της Ελπίδας Αμπελοκήπων.

Το σημερινό πρόγραμμα και οι βαθμολογίες

4ος όμιλος (Όλα τα ματς στις 17:00)

ΓΕ Αγρινίου- Αγριά  (Κλειστό Αερογέφυρας)

Νίκαια Λάρισας- ΓΣ Σοφάδων  («Ι.Πατάκης»)

ΓΣ Αλμυρού- Σπάρτακος Ιωαννίνων  (Αλμυρύ)

ΓΣ Αμπελώνα- Αναγέννηση Λαμίας  (Αμπελώνα)

Αχέρων Καν.-  Τρίκαλα (Καναλακίου)

 

5ος όμιλος  (Όλα τα ματς στις 17:00)

Ίκαροι Γιαννιτσών- Ανατόλια  («Έλλη Μυστακίδου)

Φ.Ο. Αριδαίας- ΑΟΚ Βέροιας  (ΔΑΚ Αριδαίας)

Αριστοτέλης- Ναύαρχος Βότσης  (ΔΑΚ Φλώρινας)

Καστοριά- ΔΕΚΑ  (Καστοριάς)

Γαλάζιοι- Αετοί Βέροιας  (19:00-  Ιβανώφειο)

 

6ος όμιλος

Ασπίς Ξάνθης- Ζέφυρος  (15;45-  «Χ.Χριστοδούλου»)

Γαλάτιστα- Απόλλων Καλαμαριάς  (16:00- Πολυγύρου)

Στις 17:00

Ιωνικός Ιωνίας- Βυζαντινός  (Ιωνίας)

Ελπίς Αμπελοκήπων- ΚΑΟΔ  (ΕΑΚ Αμπελοκήπων)

Σταυρούπολη- Αρίων Ξάνθης  («Λ.Παπαδόπουλος»

 

ΟΙ Βαθμολογίες

4ος όμιλος

1. Σπάρτακος Ιωαννίνων 18 (9-0)

2. ΓΣ Αλμυρού 17 (8-1)

3. ΑΟ Τρίκαλα 15 (6-3)

4. ΓΣ Σοφάδων 15 (6-3)

5. Αμπελώνας 15 (6-3)

6. Αχέρων Καναλακίου 13 (4-5)

7. Αναγέννηση Λαμίας 12 (3-6)

8. ΓΣ Αγριάς 11 (2-7)

9. ΓΕ Αγρινίου 10 (1-8)

10. Νίκαια Λάρισας 9 (0-9)

 

5ος όμιλος

1. Ναύαρχος Βότσης 17 (8-1)

2. ΔΕΚΑ 17 (8-1)

3. ΑΣ Καστοριάς 16 (7-2)

4. Αριστοτέλης Φλώρινας 14 (5-4)

5. ΑΟΚ Βέροιας 13 (4-5)

6. ΦΟ Αριδαίας 12 (3-6)

7. Ανατόλια 12 (3-6)

8. Αετοί Βέροιας 12 (3-6)

9. Ικαροι Γιαννιτσών 11 (2-7)

10. Γαλάζιοι 11 (2-7)

 

6ος όμιλος

1. Σταυρούπολη 17 (8-1)

2. ΚΑΟ Δράμας 16 (7-2)

3. Ιωνικός Ιωνίας 15 (6-3)

4. Ασπίδα Ξάνθης 14 (5-4)

5. Απόλλων Καλαμαριάς 14 (5-4)

6. ΑΟ Γαλάτιστας 14 (5-4)

7. Αρίων Ξάνθης 13 (4-5)

8. Ελπίδα Αμπελοκήπων 13 (4-5)

9. ΒΑΟ 10 (1-8)

10. Ζέφυρος 9 (0-9)