Με 6 αναμετρήσεις, 3 σε κάθε κατηγορία, θα κυλήσει η δράση σε Β΄ και Γ΄ Εθνική και μάλιστα τα περισσότερα ματς έχουν τεράστιο βαθμολογικό ενδιαφέρον.

Στην Β΄Εθνική και για τον 2ο όμιλο, ο Δούκας φιλοξενεί στον Άγιο Θωμά τον Άρη Νίκαιας, ενώ για τον 3ο όμιλο οι Ίκαροι Τρικάλων θέλουν να παραμείνουν στις πρώτες θέσεις, αλλά ο ΑΓΣΙ δεν είναι αμελητέα ποσότητα και προμηνύεται δυνατό παιχνίδι. Η Αναγέννηση Καρδίτσας δοκιμάζεται στην έδρα του ουραγού IBC, που παίζει ρέστα…παραμονής, για να μπει στο κόλπο της «επιβίωσης».

Στην Γ΄Εθνική υπάρχει τοπικό ντέρμπι στην Πάτρα, μιας και ο Αίολος Αγυιάς υποδέχεται στο κλειστό γήπεδο της Αλεξιώτισσας την ανεβασμένη Παναχαϊκή, ενώ στη Ρόδο ο τοπικός Διαγόρας θα επιδιώξει να κρατηθεί στην κορυφή, με την Σφήκα να πηγαίνει στο νησί με πολλαπλά προβλήματα και χωρίς τον Βασίλη Νιπεργιάλη στον πάγκο.

Επίσης, η Αριδαία φιλοξενεί τον Αριστοτέλη Φλώρινας για τον 5ο όμιλο και σε περίπτωση «2», οι φιλοξενούμενοι θα ανέβουν στην 3η θέση, ενώ η Αριδαία με νίκη θα «καθαρίσει» επί της ουσίας την παραμονή.

Το σημερινό πρόγραμμα:

Β΄ΕΘΝΙΚΗ

2ος όμιλος

Δούκας – Άρης Νίκαιας  (19:00-  Αγίου Θωμά-  13η αγωνιστική)

3ος όμιλος

Ίκαροι Τρικάλων – ΑΓΣ Ιωαννίνων (18:00- Μπάρας-  15η αγωνιστική)

IBC – Αναγέννηση Καρδίτσας  (18:00- Ιωαννίνων (Ν)-  15η αγωνιστική)

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ

1ος όμιλος

Αίολος Αγυιάς- Παναχαϊκή  (17:00- Αλεξιώτισσας-  12η αγωνιστική)

Διαγόρας Ρόδου- Σφήκα Αμαλιάδας  (17:00- Βενετόκλειο-  13η αγωνιστική)

5ος όμιλος

Αριδαία- Αριστοτέλης Φλωρίνης  (17:00- ΔΑΚ Αριδαίας- 13η αγωνιστική)

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

2ος όμιλος

1. ΝΕ Μεγαρίδας 15-3 (1347-1191) 33
———————————————
2. Αιγάλεω 15-3 (1430-1272) 33
3. ΕΦΑΟΖ 13-5 (1401-1266) 31
4. ΑΟΚ Χανιά 11-7 (1464-1375) 29
5. Πρωτέας Βούλας 11-6 (1240-1118) 28
6. Παλαιό Φάληρο 9-9 (1231-1158) 27
7. Ηλυσιακός 8-10 (1250-1260) 26
8. Πανιώνιος 8-9 (1297-1329) 25
9. Δούκας 7-10 (1230-1299) 24
10. ΟΦΗ 7-10 (1156-1292) 24
———————————————
11. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 5-13 (1198-1333) 23
12. Μελίσσια 4-14 (1158-1276) 22
13. Μανδραϊκός 5-11 (1012-1071) 21
14. Άρης Νίκαιας 4-12 (1075-1249) 20

* Εκκρεμούν οι (3) αγώνες Άρης Νίκαιας – ΟΦΗ (11η αγωνιστική, 18/3, 16:00), Δούκας – Άρης Νίκαιας (13η αγωνιστική, 9/3, 16:00), Πρωτέας Βούλας – Μανδραϊκός (13η αγωνιστική, δεν έχει οριστεί).

3ος όμιλος

1. Ερμής Σχηματαρίου 16-1 (1356-1114) 33
——————————————————
2. Αίολος-Γόμφοι 14-2 (1156-942) 30
3. Δόξα Λευκάδας 11-6 (1171-1078) 28
4. Ίκαροι Τρικάλων 12-3 (1211-1061) 27
5. Έσπερος Λαμίας 10-6 (1095-1044) 26
6. Νίκη Βόλου 8-9 (1174-1107) 25
7. ΑΓΣΙ 9-6 (1071-1069) 24
8. Πρωτέας Γρεβενών 6-10 (1139-1163) 22
9. Ολυμπιακός Βόλου 5-11 (1120-1171) 21
10. Αναγέννηση Καρδίτσας 5-11 (1047-1176) 21
——————————————————
11. Τιτάνες Παλαμά 4-13 (1139-1268) 21
12. Μελίκη 2-15 (974-1386) 19
13. IBC 3-12 (1024-1098) 18

* Εκκρεμούν οι (3) αγώνες IBC – Αναγέννηση Καρδίτσας (15η αγωνιστική, 9/3, 18:00), Ίκαροι Τρικάλων – ΑΓΣ Ιωαννίνων (15η αγωνιστική, 9/3, 18:00), Πρωτέας Γρεβενών – IBC (17η αγωνιστική, 16/3, 18:00)

 

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ

1ος όμιλος

1 Διαγόρας Ρόδου 22 (10-2)

——————————————–
2 Αίολος Αγυιάς 22 (10-2)
3 Εργοτέλης 22 (9-4)
4 Καλαμάτα 21 (8-5)
5 Σφήκα Αμαλιάδας 18 (6-6)
6 Παναχαϊκή 17 (5-7)
7 Γλαύκος 16 (5-7)
8 ΣΔΥ Τρίπολης 16 (3-10)
——————————————–
9 Ήφαιστος Αχιλλέας Αιγίου 16 (3-10)
10 Δίων ο Κυπαρισσεύς 16 (4-8)

 

5ος όμιλος

1. ΔΕΚΑ 25 (12-1)

———————————————

2. Ναύαρχος Βότσης 23 (10-3)

3. ΑΣ Καστοριάς 21 (8-5)

4. Αριστοτέλης Φλώρινας 20 (8-4)

5. Αετοί Βέροιας 19 (6-7)

6. ΑΟΚ Βέροιας 18 (5-8)

7. ΦΟ Αριδαίας 17 (5-7)

8. Ανατόλια 17 (4-9)

———————————————

9. Γαλάζιοι 16 (3-10)

10. Ικαροι Γιαννιτσών 16 (3-10)