Οι Ίκαροι Τρικάλων διανύουν την προτελευταία εβδομάδα της προετοιμασίας τους και καταπώς φαίνεται ανεβάζουν στροφές, όσο πλησιάζει η έναρξη της σεζόν για τον 3ο όμιλο της Β’ Εθνικής.

Το απόγευμα της Πέμπτης (7/10) η ομάδα του Γρηγόρη Γιασσάρη έδωσε άλλο ένα φιλικό στο Δημοτικό Κλειστό Τρικάλων, όπου νίκησε με άνεση τον γηπεδούχο ΑΟ Τρίκαλα 86-54, παρά τις απουσίες των Κατσαρέ, Σπυράκου και Κατσίμπα.

Οι Ίκαροι δυσκολεύτηκαν ουσιαστικά ένα ημίχρονο από τον ΑΟΤ (29-37), αφού στην 3η περίοδο άνοιξαν διάπλατα τη διαφορά και την κράτησαν σε αυτά τα επίπεδα και στην τέταρτη.

Οι Τρικαλινοί θα δώσουν άλλο ένα παιχνίδι προετοιμασίας πριν από την έναρξη της χρονιάς, αυτή τη φορά στο κλειστό της Μπάρας με αντίπαλο τον Αλμυρό την προσεχή Κυριακή (10/10, 17:30).

Τα Δεκάλεπτα: 20-19, 29-37, 35-59, 54-86