Μετά τον ΠΑΟΚ –που νωρίτερα είχε αποκλειστεί από την Elazig- ήρθε και η σειρά της Ελευθερίας Μοσχάτου να μείνει εκτός EuroCup Γυναικών, μετά τη δεύτερη ήττα της κόντρα στην Artego Bydgoszcz με 61- 74.

Μπορεί το πρώτο ημίχρονο να ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικό -με την ελληνική ομάδα να προσπαθεί να καλύψει το εις βάρος της -9 του πρώτου αγώνα- αλλά στο δεύτερο οι Πολωνές παρουσιάστηκαν αισθητά καλύτερες και χάρις σε μια τρομερή τρίτη περίοδο (+11), κατάφεραν να βρεθούν με το μισό πόδι στον όμιλο του Ολυμπιακού στην τελική φάση της διοργάνωσης.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο ρυθμός και η απόσταση δε μειώθηκαν επουδενί, με την Ελευθερία να μένει εκτός συνέχειας παρά την αξιότιμη προσπάθειά της στην Πολωνία.

Για τις νικήτριες, που προκρίθηκαν με συνολική διαφορά πόντων της τάξης του +22, ξεχώρισε η Michalek με 14 πόντους, 2 ριμπάουντ, 2 ασίστ αλλά και η Miskiniene με 14 πόντους, 14 ριμπάουντ, 5 ασίστ.
Για την Ελευθερία, οι Lawrence και James ήταν οι πρώτες σκόρερ του ματς με 22 κι 19 πόντους, αντίστοιχα -μαζί με 12 κοινά ριμπάουντ.

Mπορείτε να βρείτε τα πλήρη στατιστικά στοιχεία ΕΔΩ.